8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel Büyükşehir’in Anne Şehir Kadın Festivali, 5 Mart Salı günü Gebze’de 9 Mart’ta ise İzmit’te yapılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrindeki vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla iki farklı festival düzenleyen Büyükşehir, alanlarında uzman olan ünlü isimleri Kocaeli’li kadınlarla buluşturuyor. Büyükşehir’in Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Anne Şehir Kadın Festivali, 5 Mart Salı günü saat 12.00’de Gebze’deki GEBZESEM’de, 9 Mart Cumartesi günü saat 12.00’de İzmit’teki Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Festivalde, merkezin fuaye alanında; Kutsal Emanetler Sergisi, El Sanatları Atölyeleri, Kadın Kooperatif ve Sivil Toplum Kuruluşları stantları yer alacak. Programda, katılımcılar atölye çalışmalarına katılırken, çocuklar ise güvenli çocuk oyun alanında eğitmenler eşliğinde etkinliklere katılacak.

KADINLAR İÇİN ÖZEL BİR FESTİVAL 
Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’li kadınların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlayacak bir festival hazırladı. Gebze bölgesinde yaşayan kadınlar için 5 Mart Salı günü saat 12:00 de GEBZESEM’de Anne Şehir Kadın Festivali düzenlenecek.

KADINLAR ATÖLYELERE KATILACAK 
Anne Şehir Kadın Festivali, İzmit bölgesinde yaşayan kadınlar için ise 9 Mart Cumartesi günü Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılacak. Kadınlara özel program saat 12.00’de başlayıp 20.30’a kadar sürecek. Festivalde; Takı Tasarımı (Bileklik Yapımı), Doğal Çiçek Buketi Atölyesi, Tütsü Yapımı Atölyesi, Makrome Supla Yapımı Atölyesi, Renkli Kabak Yapımı Ve Karamürsel Sepeti Yapımı, Geri Dönüşüm Atölyesi, Kutsal Emanetler Sergisi, Müzik Dinletisi, Toksinlerden Arınma Standı, Kumda Kahve İkramı, Hint Kınası Standı, Karikatür Çizimi, Waffle Yapımı Etkinliği, Kuaförlük Hizmeti, Turşu Ve Sirke Yapımı Atölyesi ve Akçakoca sahnesinde de kum sanatı gerçekleşecek.

CEYDA DÜVENCİ VE DİLEK CESUR 
9 Mart Cumartesi günü Kongre Merkezi’nde yapılacak festivalde, oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci ile eğitimci ve yazar Dilek Cesur da katılımcılarla söyleşi yapacak. Ceyda Düvenci’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Dilek Cesur söyleşisi, büyük ilgi görmesi bekleniyor.
--

Dikkat!

Değerlendirme göndermek için üye yapmalısınız.

--


Henüz kimse değerlendirme göndermemiş. İlk gönderen siz olun.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.

Optimized with PageSpeed Ninja