Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • YouTube yeni arayüzünü test ediyor

 • Google, YouTube uygulamasına ekleyeceği yeni bir özelliği test ediyor. “Dinleme kontrolü” ismine sahip yeni özellik, bir müzik videosu oynatılırken daha fazla seçenek sunulmasını sağlayacak.

  9to5Google‘in haberine göre, yeni özellik ile YouTube uygulamasında bir müzik videosu oynatılırken ‘Dinleme Kontrollerini Göster’ yazan küçük bir düğme belirecek. Bu düğmeye basıldığında, çalınan şarkı hakkındaki bilgilerle çalma, duraklatma, sonraki şarkı ve 10 saniye ileri – geri sarma gibi simgeler daha büyük bir şekilde yukarıda yer alacak.

  Rus YouTuber sosyal medya uğruna açlıktan öldü

  Sosyal medyada ünlenme tutkusu yine can aldı. 40 gün boyunca aç ve susuz kalma deneyi yapan Rus YouTuber Vitaly Vygranovsky, 35. günde hayatını kaybetti.

  YouTube arayüz testi şimdilik iOS için geçerli

  Müzik videosunu kaydetme, hızı değiştirme ve beğenme seçeneklerinin de mevcut olacağı arayüz, şimdilik iOS kullanan YouTube Premium aboneleri için test aşamasına girmiş görünüyor. Öte yandan özelliğin, çok sınırlı bir A / B testi olduğu da iddialar arasında yer alıyor.

  Ortaya çıkan yeni arayüz, bazı kişilerin ana istemcide sadece ses dinlemeye aşina olduğunu ve YouTube‘un da nihayetinde optimize edilmiş bir uygulama içi deneyim sunmak için kolları sıvadığını gösteriyor.

  Ek olarak Google, yükseltmeleri teşvik etmek ve reklamları kaldırmak için de Premium ödeme planlarına avantaj sağlamayı düşünüyor. Zira Google‘ın zaman zaman kullanıcılardan daha iyi bir deneyim için YouTube Müzik uygulamasına geçmelerini istemesi, sinir bozucu bir hal alabiliyor.

  Dinleme Kontrolleri özelliğinin herkes için geçerli olup olmayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

   

 • Kategorisi: Teknoloji Yayın Tarihi: 07.05.2021 Okunma: 256 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler