Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • Türk bebek ve çocuk kanfeksiyon sektörü Rusya'dan umutlu.

 • Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Bebek ve Çocuk Moda Fuarı’na (CJF) ilişkin, bebek ve çocuk konfeksiyonu sektöründe yürütülen ilk projede yakalanan başarı neticesinde aynı sektörde ikinci Ur-Ge’yi başlattıklarını söyledi. 


  Burkay, “Sektörde 2016 yılında ihracat yüzde 17 artarken, odamızın Ur-Ge projesinde yer alan 34 firmanın ihracatı yüzde 116 arttı. Bebe çocuk konfeksiyonu sektörünün üretim merkezi konumunda bulunan Bursa’da, 2017 yılında da bu başarının artarak devam etmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.


  Rusya’nın, Bursa bebek ve çocuk konfeksiyonu sektörü için stratejik bir pazar olduğunu vurgulayan Burkay, 2016’da Türkiye-Rusya ticaretinde yaşanan kayıpları telafi etmek adına bu yılı bir fırsat olarak değerlendirdiklerini ifade etti. 

  “İhracat hacmini artıracak çalışmalar yapıyoruz”
  Bebüş Tekstil Konfeksiyon Genel Müdürü Nihat Arı da Rusya pazarında daha kalıcı olmak ve ihracat hacmini artırmak istediklerini ifade ederek, “Fuara Ekonomi Bakanlığının desteklediği, BTSO’nun öncülüğünde yaptığımız Ur-Ge projesi kapsamında geldik. Kümelenme çalışması kapsamında, daha önce Rusya pazarına mal satan ve bunu daha da kurumsallaştırmak ve artırmak isteyen firmalar olarak buraya katılım sağladık.” diye konuştu.


  Rusya pazarını iyi bildiklerini belirten Arı, “Yaşadığımız uçak krizinden sonra yaraları hızlı bir şekilde sararak daha kalıcı ve ihracat hacmimizi artıracak çalışmalar yapıyoruz. Rusya, büyük bir piyasa ve buraya daha fazla mal satarak ülkemize katkı sağlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.  

 • Kategorisi: Ekonomi Yayın Tarihi: 23.02.2017 Okunma: 1011 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler