Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • tbmm genel kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 1. turunda birinci maddesine 347 kabul, 132 ret oyu verildi

 • tbmm genel kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 1. turunda birinci maddesine 347 kabul, 132 ret oyu verildi. genel kuruldaki gizli oylamaya 484 milletvekili katıldı. oylamada 347 kabul, 132 ret oyu kullanıldı, 2 çekimser, 2 boş, 1 geçersiz oy çıktı.

  teklifin 1. turunda ikinci maddesine 343 kabul, 133 ret oyu verildi. genel kuruldaki gizli oylamaya 480 milletvekili katıldı. oylamada 343 kabul, 133 ret oyu kullanıldı, 1 çekimser, 2 boş, 1 geçersiz oy çıktı.


  kabinlerin önünde beklemeyin' uyarısı

  meclis başkanvekili ahmet aydın, oylama sırasında sık sık milletvekillerini kabinlerin ve kupaların önünde beklememeleri konusunda uyardı.

   

  ak parti'li ve chp'li bazı milletvekilleri arasında oylamanın gizliliğiyle ilgili kısa süreli tartışma yaşandı.

  başbakan chp milletvekilleriyle sohbet etti

  ak parti genel başkanı ve başbakan binali yıldırım oyunu kullanırken partisinin milletvekilleriyle fotoğraf çektirdi. yıldırım oyunu verdikten sonra da bir süre chp grup başkanvekili engin altay ve chp'li bazı milletvekilleriyle sohbet etti.


  kılıçdaroğlu ve bahçeli tokalaştı

  chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu ve mhp genel başkanı devlet bahçeli de oylarını kullandı.


  kılıçdaroğlu oyunu kullandıktan sonra bahçeli ile tokalaşarak genel kurul salonundan ayrıldı. başbakan yıldırım ile mhp genel başkanı bahçeli ise oylama sonucu açıklanıncaya kadar salonda kaldı.

   

 • Kategorisi: Gündem Yayın Tarihi: 12.01.2017 Okunma: 413 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler