Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • kars çayı dondu, ördekler aç kaldı

 • sibirya soğuklarının etkili olduğu kars'ta hayat durma noktasına geldi. geceleri eksi 25 dereceyi gören kentte kars çayı dondu. çayın donmasından olumsuz etkilenen yüzlerce yeşil baş yaban ördeği kent merkezinde küçük bir alana sıkıştı.

  kars çayı dondu, ördekler aç kaldı

  kars'ta soğuk hava yaban ördeklerini de etkiledi. kars çayı'nın bir çok noktasında kışı geçiren yaban ördekleri, aşırı soğuklardan tamamen donan kars çayı'nda yiyecek sıkıntısı çekmeye başladı. özellikle sessiz ve insanların olmadığı yerleri tercih eden yaban ördekleri, aç kalınca şehir merkezine akın etti.

  ördekler kışın yiyecek bulmak için şehre iniyor

  selahattin filtekin köprüsü ile mesut yılmaz parkı'na sıkışan yaban ördekleri burada yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor. akıntılı olduğu için yüzeyi donmayan bölgede yüzlerce yaban ördeği bulunuyor. yaban ördekleri dar alanda kışın aşırı soğuğunda yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor.


  karslılar ördeklere sahip çıktı

  soğuk havalarının yaban hayatını da olumsuz etkilediğini ifade eden eden vatandaşlar, "kars'ta havaların soğuk gitmesi insan hayatını etkilediği gibi yaban hayatını da olumsuz etkiliyor. kars çayı'nın tamamen donduğunu görüyoruz. kars çayı'nın tamamen donması nedeniyle yaban ördekleri kars çayı'nın şehir merkezindeki açık alanlara devamlı geliyorlar. bunları rahatsız etmemek lazım. bunlara yem vermemiz lazım. bunlara sahip çıkmamız lazım" dedi.


  ilgi odağı olan ördeklerle vatandaşlar selfıe de çektirdi

  öte yandan yüzlerce yeşil başlı yaban ördeğini bir arada gören vatandaşlar, ördeklerle selfie çekilmeyi ihmal etmedi. ördekleri rahatsız etmeden bölgeye gelen vatandaşlar, bir süre ördekleri izledikten sonra selfie çekerek anı ölümsüzleştirdi.

   

 • Kategorisi: Gündem Yayın Tarihi: 14.01.2017 Okunma: 253 Yorumlar: 1

Yorumlar

Veysel : yazık ördeklere

Haber Servisi

Rastgele Haberler