Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • İsveç Büyükelçiliği'nden Ankara uyarısı.

 • İsveç Büyükelçiliği internet sitesinde "26-27 Ocak'ta Kızılay'da tehdit uyarısı" başlığı ile yayımlanan uyarıda, "Ankara'nın Kızılay bölgesinde 26-27 Ocak tarihlerinde kuvvetli terör tehditi bilgileri alınmıştır. İsveçli ziyaretçilerin belitilen tarihte Kızılay bölgesinden uzak durmaları, özel dikkat göstermeleri tavsiye olunur" denildi.

  İsveç Dışişleri Bakanlığı'ndan şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.

  ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI DA UYARDI

  ABD Dışişleri Bakanlığı da bugün erken saatlerde, vatandaşlarını, "olası Türkiye ziyaretlerini gözden geçirmeleri" konusunda uyardı.

  Bakanlık web sitesinde yayımlanan uyarı yazısında; ABD vatandaşları, artan terör eylemlerine dikkat çekilerek, Türkiye'nin Güneydoğu bölgesine gitmekten kaçınmaları tavsiye edildi.

  DEVLET GÖREVLİLERİNE TÜRKİYE KISITLAMASI

  Bakanlık ayrıca, ABD devlet görevlilerinin İstanbul ve Türkiye'nin Güneydoğu bölgesine yapacakları resmi ziyaretlere kısıtlamalar getirdi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki terör saldırılarının büyük etkinlikler, turistlerin yoğun olduğu yerler, restoranlar, gece kulüpleri, ibadethaneler ve çeşitli ulaşım merkezlerinde gerçekleştirildiğini ve özellikle yabancıların cinayet ve adam kaçırma eylemlerinde hedef alındığını belirti.

  Bakanlık vatandaşlarına, kişisel güvenlik önlemlerini gözden geçirmelerini, yerel haber kaynaklarını takip etmeleri ve her an tetikte olmalarını önerdi.

   

 • Kategorisi: Gündem Yayın Tarihi: 27.01.2017 Okunma: 1130 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler