Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

  • Hat 525S ile Gebzelilerin ulaşımı kolaylaştı

  • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin seferlere başladığı Hat 525S ile Gebzelilerin ulaşımı kolaylaştı.

    Muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın talebi ile seyahat süresini 80 dakikadan 35 dakika düşüren Hat 525S'i devreye aldık. Böyle vatandaşlarımızın seyahat süresini kısaltmış olduk" dedi.Gebze Beylikbağı bölge halkı ve muhtarlarından gelen talep üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın'ın talimatı ile Gebze ile Darıca ilçeleri arasında ulaşımı kolaylaştıran Hat 525S seferlerine başlamıştı.

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark tarafından işletmesi sağlanan 525S numaralı otobüs hattının güzergahı, KBB otobüs garajı, Yavuz Selim Mahallesi, Ulus Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Osmangazi Marmaray, Darıca Marmaray, Sırasöğütler Mahallesi, Farabi Hastanesi ve Darıca Millet Bahçesi olarak belirlendi. Toplamda ortalama seyahat süresi 40 dakika olan hat günde 10 gidiş 10 geliş olmak üzere 20 sefer düzenleyecek.

    Gebzeli vatandaşları tek vasıta ile Marmaray tren istasyonları, Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Darıca Millet Bahçesine ulaştıran ilk otobüs olma unvanını taşıyan Hat 525S, bölge sakinleri tarafından kullanılmaya başlandı.

  • Kategorisi: Gebze Yayın Tarihi: 09.03.2021 Okunma: 332 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler