Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • Gebze'den Halep'e 25 ton gıda malzemesi gönderdi.

 • Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu, Gebze'den Halep'e 25 ton gıda malzemesi gönderdi.

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde toplanan Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu üyeleri Halep'e bir tır dolusu gıda malzemesi yardımı gönderdi. Gebze 15 Temmuz Milli irade Kent Meydanında toplanan Erzurumlular 25 ton gıda malzemesini Halep'e gönderdi. Halep'e gönderilen yardım tırı programına, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Tekin Dursun ve dernek üyeleri katıldı.

  Yapılan yardımlar ile Halep'in yanında olduklarını belirten Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Tekin Dursun, "Bizler sivil toplum örgütleri olarak, ülkemizin dört bir yanında yoksul, savaş altında olan kardeşlerimizin o sıkıntılarına bizler duyarsız kalamazdık. Biz Kocaeli Erzurumlar Dernekler Federasyonu olarak da bundan önce yaptığımız gibi bugünde elimizden geldiği kadar destek olmak için böyle bir program başlattık. Biz buna ön ayak olduk. Bizim değerli iş adamlarımız, dernek başkanlarımız gayret sarf ettiler güzel bir hayır oldu. Müftümüzün dediği gibi inşallah kazasız belasız ulaşır. Orada da o kardeşlerimizin karnına bir sıcak çorba girerse ne mutlu bize. Dua ediyoruz. Allah onlara yardım etsin" dedi.

  Dernek Federasyon Başkanı Dursun'un ardından konuşan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, "Müftümüz o kadar güzel dua yaptı ki üzerine bir şey söylemek bizim haddimiz değil ama bu millet her zaman mazlumun yanında olmuştur. Her zaman kendisini bekleyenlerin beklentisini boşa çıkartmamıştır. Onun için bu tırların ilk ve son olmayacağını bilmiyorum. Allah inşallah yaptığınız hayırları kabul eder. Bundan sonra böyle muhtaç kitleler olmasın temennisiyle yolu açık olsun" şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardından yardım tırı dualar eşliğinde Halep'e doğru yola çıktı. - KOCAELİ

 • Kategorisi: Gebze Yayın Tarihi: 07.02.2017 Okunma: 1037 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler