Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • Facebook'a 'hikayeler' özelliği geliyor

 • Snapchat'le başlayan 'hikaye' paylaşımı furyasına Instagram'dan sonra Facebook da dahil oluyor..


  Facebook'a 'hikayeler' özelliği geliyor

  Snapchat'in popüler özelliğini ilk kez Ağustos ayında kullanmaya başlayan Instagram, bu özellikle tutunmayı başardı. Günlük 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram Hikayeleri şimdi de Facebook Hikayeleri olarak hizmete girecek.

  TEST AŞAMASINDA
  Facebook Hikayeleri henüz test aşamasında ve sadece İrlanda'da kullanılabiliyor. Hatta Facebook adına Mashable ile konuşan bir temsilci, uygulama özelliğinin uzun bir süredir bu ülkede denendiğini de belirtmiş.

  İSMİ 'FACEBOOK HİKAYELERİ' OLACAK
  Elbette Facebook halen özelliğin yatırım ve araştırma aşamasında. Özelliğe verilen isim de pek yaratıcı değil, Facebook Hikayeleri.

  FARK OLARAK 1 DAKİKA VERİYOR
  Facebook Hikayeleri isim olarak ve konsept olarak Snapchat Hikayeleri ile aynı olsa da, platformun belli avantajlarından yararlanmasını biliyor. Tıpkı Instagram gibi üst bölüme konuşlandırılacak özellik, farklı kare filtreleri sunarak 1 dakikalık hikayeler hazırlamanıza olanak sağlayacak.

  MESSENGER'DAN AYRI BİR KULLANIM SUNACAK
  Özellik aynı zamanda interaktif olacak. Sizin yüzünüzü tarayarak uygun AR modunu uygulayabilecek. Kullanıcılar bu hikayelere mesaj atabilecekler. Direct olarak belirlenen bu özellik, Facebook Messenger'dan tamamen ayrı bir kullanım sunacak.

  24 SAAT SONRA SİLİNECEK
  Fotoğraflar ve Videolar sadece arkadaşlarımız ile paylaşılabilecek. Ayrıca tıpkı Snapchat gibi bu hikayeler 24 saat sonra tamamen silinecek. Ayrıca kullanıcıların zaman tüneline düşmeyecek.

 • Kategorisi: Teknoloji Yayın Tarihi: 26.01.2017 Okunma: 1177 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler