Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • Facebook paylaşımlarınıza dikkat etmeniz gerektiğinin başka bir kanıtı.

 •  ABD’ye giriş esnasında yolcuların özellikle Facebook hesaplarının incelemeye alınması ise dünyanın en popüler sosyal medya sitesini yeniden gündeme getirdi.

  1.7 MİLYAR ABONE VAR

  Küresel çapta toplam 1.7 milyar abonesiyle dünyanın en büyük insan grubu olan Facebook, kullanıcıları hakkında sahip olduğu çok detaylı bilgiler nedeniyle güvenlik örgütlerinin de sürekli gündeminde bulunuyor.

  KREDİ NOTLARINIZI FACEBOOK ARKADAŞLARINIZ BELİRLİYOR

  Habertürk'ten Mahmut  Sancak'ın haberine göre, bankalar tüketici kredisi vermeden önce olası müşterilerin Facebook hesaplarını inceliyor ve kullanıcının arkadaş çevresinin kredi seviyesini mercek altına alıyor.

  Pek çok göstergenin yanı sıra müşterinin sosyal medyadaki durumu da göz önünde tutulduktan sonra müşterinin kredi riski hesaplanıp olumlu veya olumsuz yanıt veriliyor.

  Diğer bir ifadeyle müşterinin finansal durumu iyi olsa bile Facebook’taki arkadaş çevresinin durumunun iyi olmaması müşterinin kredi notunu olumsuz etkiliyor.

  GÖRSEL İÇERİKLER RİSK PRİMLERİNİ OLUŞTURUYOR

  Benzer uygulama sigorta şirketleri için de geçerli. Kuruluşlar müşterilerinin sosyal medyaya yükledikleri görsel içerikleri inceleyerek risk primlerini yeniden oluşturuyor.

  Örneğin eğlence mekânlarında çekilmiş fotoğraflarda masaların üstünde büyük miktarda yağlı, şekerli yiyecekler ve çok sayıda alkol şişesinin bulunması hem sağlık hem de trafik sigortalarının primini etkiliyor.

 • Kategorisi: Teknoloji Yayın Tarihi: 02.02.2017 Okunma: 862 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler