Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

 • ABD'ye gitmek isteyen 58 kişi mağdur oldu.

 • ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 ülke vatandaşlarına getirdiği ABD'ye giriş yasağı nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndan ve İstanbul aktarmalı olarak ABD'ye uçacak kişiler engele takıldı. 4 günde 58 kişinin uçamadığı belirtildi.

  AKTARMA YAPANA BİLE ENGEL

  Bu veri günlere bölündüğünde, Cumartesi 10, Pazar günü 42 kişi Pazartesi de 4 kişi, bu sabah da 2 kişi uçuş yapamadı. Pazar günü uçamayanların 10'u İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı, 32'si ise İstanbul aktarmalı yolcular oldu. Pazartesi günü ise yine İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı 4 kişi ABD'ye uçamadı.

  56'SI THY YOLCUSU

  Bu arada ABD'ye uçamayan 56 kişinin THY yolcusu olduğu belirtildi. Bu sabah erken saatlerde İstanbul'dan Paris'e oradan da transit olarak ABD'ye uçacak Air France Fransız Havayollarına ait iki yolcunun da Atatürk Havalimanı'ndan uçurulmadığı öğrenildi.

  REZERVASYONLAR BEKLEMEYE ALINDI

  ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriyelilerin ülkeye girişini durdurması; İran, Irak, Libya, Sudan, Somali ve Yemen vatandaşlarına da 3 aylık vize kısıtlaması getiren kararnamesi bu ülkede 9 noktaya uçan Türk Hava Yolları'nı da etkiledi.

  Vizesi veya yeşil kartı bulunmasına rağmen uçuşu engellenen ülke vatandaşlarının rezervasyonlarında değişikliğe giderek, kararın iptal olmasını beklemeye başladığı öğrenildi.

 • Kategorisi: Gündem Yayın Tarihi: 01.02.2017 Okunma: 1080 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler