Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Haber Detay

  • ABD Hava Kuvvetlerinden nükleer deneme açıklaması.

  • Dünya üzerindeki nükleer faaliyetlerin sonlandırılması için birçok görüşmenin yapıldığı son günlerde ABD Hava Kuvvetleri tarafından yapılan nükleer silah açıklaması şaşkınlık ve tedirginlikle karşılandı.


    Hava Kuvvetleri tarafından verilen bilgide; nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip olduğu belirtilen AGM-86B seyir füzesinin savaş jetleri tarafından havadan bırakılarak denendiği açıklandı. Amerikan ordusu füze için üç ayrı deneme atışı yaptı. Nükleer füze denemesinin B-52H Stratofortress tipi bombardıman uçağı ile yapıldığı kaydedildi. Denemeler Amerika Birleşik Devletlerinin Utah Test ve Eğitim Atış alanında yapıldı. 
    Geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Rusya, ABD’nin bütün nükleer faaliyetlerine karşılık vereceğini belirtmişti. Ancak şu ana kadar Rusya tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın tutumuna göre bir yanıt vermesinin beklendiği kaydedildi. Çin Halk Cumhuriyeti’nin de Rusya gibi Amerika’nın nükleer provasına bir yanıt vermesi bekleniyor.

    BURAK BALCI

  • Kategorisi: Ekonomi Yayın Tarihi: 26.01.2017 Okunma: 173 Yorumlar: 0

Yorumlar


Haber Servisi

Rastgele Haberler