Gebze.Org Firma Şirket rehberi Logo

Forum'dan..

Darıca Hayvanat Bahçesi


"
1990 yılında Darıca –Bayramoğlu bölgesinde ilk Türk Özel Hayvanat Bahçesinin kurulmasına başlanılmıştır. Başlangıçta Kuş Cenneti ismi altında bütün dünyada mevcut en önemli kuş türlerinin edinilmesine başlanılmıştır. 1993 yılında park halkın hizmetine açılmıştır. Parkın kurulması ve geliştirilmesi büyük sabır, zaman ve finansman gerektirmiştir. 1995 yılından itibaren parka, kuşlara ilave olarak diğer hayvan ve bitki türleri getirilmiş, yeni alanlar ilave edilerek bugünkü haline ulaşılmıştır. 2010 yılından itibaren park, yeni bir vizyonla hareket ederek, çocukların hem eğlenip hem de doğa ve çevre koruma konusunda bilinçlendirildiği bir yapıya dönüştürülmüştür. Bütün bu hizmetler, ülkemize böyle bir tesisi kazandırmak ve halkımızın hizmetine hiçbir ticari kaygı güdülmeden sunmak üzere meydana getirilmiştir.
"
Boğaziçi Hayvanat Bahçesi ya da Darıca Kuş Cenneti olarak da adlandırılır. Türkiye’nin tek özel hayvanat bahçesidir. 200 bin metrekare alana sahiptir. İçerisinde 300 çeşit olmak üzere 3000 hayvan yaşıyor. Bunun dışında 500 çeşit de botanik bitki bulunuyor. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen sürüngenler, memeli hayvanlar, kuşlar, balıklar tanışmak için sizleri bekliyor. Piton yılanı, timsahlar ve yeşil iguanalar parktaki sürüngenlerden birkaçı.

Aynı zamanda pek çok yeni kuşla da tanışabilirsiniz: Golilat Balıkçıl Kuşu, Gri Papağan, Beo, Buserus Rinoseros, Flamingo, Büyük Boynuzlu Gergedan, Cennet Turnası, Emu Deve Kuşu, Fare Şahini, Kaya Kartalı, Kelaynak, Nandu Güney Amerika Deve Kuşu, Penguen ve Puhu Baykuşu…

Park şehir hayatında doğayı sadece kitaplardan, resimlerden, filmlerden tanıyan çocuklara hayvanları ve bitkileri yakından tanıtmak için süper bir mekan.


× Bilgi! Orjinal yazıyı görmek ve yorum yapabilmek için detaylar butonunu tıklayarak Forum Sayfamıza geçebilirsiniz.
Detaylar Go Ana Sayfa

RE: Darıca Hayvanat Bahçesi


http://www.ulusoyvarannakliye.com/bayramoglu-evden-eve-nakliyat/

× Bilgi! Orjinal yazıyı görmek ve yorum yapabilmek için detaylar butonunu tıklayarak Forum Sayfamıza geçebilirsiniz.
Detaylar Go Ana Sayfa